Široki PP - Borac Nektar 70:58
Široki PP stigao do treće pobjede

Bodovi ostali na „Pecari“

Bez mnogo problema košarkaši Širokog Prima piva ostvarili su večeras treću pobjedu u „Centrotrans ligi za prvaka“. Borac Nektar nije bio dostojan protivnik, a nekoliko dobrih minuta gostiju nisu bile dovoljne da se iznenadi aktuelni bh. prvak.

Široki je već u prvom periodu stavio Borcu do znanja da se neće radovati kao što je to prije dva kola učinila Sloboda Dita. Prednost je već nakon prvog dijela bila dvocifrena (21:11), a na poluvremenu je na semaforu stajalo 41:25. Široki je do najveće razlike od 15 poena stigao u nastavku (61:46, 65:50) što je nagovještavalo pobjednika.
Posljednji pokušaj Borca da se vrati u igru dogodio se u zadnjem periodu kada su gosti prišli na 8 poena (58:66), no Velimirović je upropastio dva napada, jednom je promašio otvoren šut za tri, a drugi put je loptu izbacio u aut, pa su bodovi ostali na „Pecari“.

Najefikasniji pojedinac meča bio je Štemberger koji je postigao 14 poena.

Široki Prima pivo 70
21:11, 20:14, 15:18, 14:15
Borac Nektar 58

Dvorava „Pecara“. Gledalaca 500. Sudije: Ademir Zurapović (Tuzla), Dragan Kralja (Trebinje), Ante Drmić (Tomislavgrad).
ŠIROKI PRIMA PIVO: Bubalo 7, Grays, Štemberger 14, Dijan 10, Župić 5, Šola 3, Špralja 8, Naletilić, Šušak, Fajardo 11, Bethel, Ezugwu 4. Trener: Ivan Velić.
BORAC NEKTAR: Atanacković 7, Z. Jovanović 10, Stupar, Rothbart 8, V. Jovanović 8, Gemaljević 2, Đurasović 2, Popović 2, Franklin 9, Velimirović 6, Paunović, Ugrekhelidze 4. Trener: Miloš Pejić.