Lyonu samo bod
Topi se prednost Lyona

M. Maksimović

U francuskom Le Championatu su igrane utakmice 33. kola, vodeći Lyon je na svom terenu osvojio samo bod u duelu sa Rennesom...

Lyon je poveo golom Crisa u 15. minuti, a da se situacija zakomplikuje na vrhu tabele pobrinuo se Stéphane M'Bia koji je postigao gol u trećoj minuti sudijske nadoknade. Nakon ovog remija Lyon ima 68 bodova sedam više od Bordeauxa koji svoju utakmicu su Caena igra u nedelju.

Metz našeg Miralema Pjanića je poražen u duelu sa ekipom Marseillea. U ranoj fazi utakmice postignuta su tri gola. Metz je poveo u 3. minuti strijelac je bio Cédric Barbosa. Gosti su uzvratili deset minuta kasnije, Djibril Cisse je zatresao mrežu Metza. Marseille je do pobjede stigao golom Samir Nasria u 57. minuti. Nakon ove pobjede Marseille se izjednačio sa Nancyem koji ima 55 bodova. Miralem Pjanić je odigrao cijelu utakmicu.

Kriza Monaca se nastavlja. Klub iz Kneževine je u posljednjih 12 utakmica pretrpio osam poraza. Novi je ostvaren opet na domaćem terenu,  Toulouse je slavio 2:0, golovima Laurenta Batllesa (5.) i Johana Elmandera (46.). Za ekipu Toulouse ovi bodovi bi mogli super važni u grčevitoj borbi za opstanak.

Lorinet je kao domaćin pred 12.000 gledalaca pobjedio Lens. Gol koji bi vrlo lako mogao Lens gurnuti u drug ligu je postigao Alžirac Rafik Saïfi  pet minuta prije kraja utakmice.Lens je trenutačno 18. sa 35 bodova koliko ima i PSG