Papac sa Rangersima u polufinalu Kupa UEFA
Sjajna partija škotskog tima na Jose Alvaladeu

Veliki uspjeh našeg reprezentativca

Naš Saša Papac sa svojim Glasgow Rangersom plasirao se u polufinale Kupa UEFA, jer su večeras u Lisabonu pobijedili Sporting, rezultatom 2:0. U polufinalu igraće protiv Fiorentine. Prva utakmica je 24. aprila u Firenzi, a revanš u Škotskoj 1. maja. Papac je fantastično odigrao cijelu utakmicu, bez greške! U velikoj borbi na terenu, gdje naš reprezentativac nije štedio ni posljednji atom snage zaradio je žuti karton u 85. minutu meča.

Njegov tim zasluženo je «protutnjao» glavnim gradom Portugala, jer su većim dijelom utakmice bili bolji od Sportinga. Do vodstva su došli u 60. minutu, a strijelac je bio Darcheville, da bi trijumf potvrdili u sudijskom vremenu utakmice pogotkom Whittakera. Prvi susret u Glasgowu završen je bez golova, te je tim našeg internacionalca prošao dalje, i ukupnim rezultatom od 2:0.
Njihov protivnik Fiorentina iznenadio je u Holandiji. Nakon 0:0 u prvoj utakmici, golovima Mutua u 38. i 53. minutu savladali su i eliminisali PSV.

U drugom polufinalnom susretu sastaju se Bayern i ruski Zenit (prvi meč je u Njemačkoj). Getafe su večeras sekunde dijelile od senzacije! Igrali su sa igračem manje od 5. minuta, a poveli su golom Contre u 44. U iznimno zanimljivoj utakmici Bayern je, prvo, spasio Ribery, pogodivši u 89. minutu za produžetke. Međutim, u prvom produžetku ekipa iz Madrida postigla je dva gola. Strijelci su bili Casquero u 91. i Braucio u 93. minutu. I kada se činilo da Bavarci ispadaju, ponovo je dramu meču donio Toni. Smanjio je na 3:2 u 115. minutu susreta. I onda je Italijan postao heroj! Minut prije kraja drugog produžetka najviše je skočio i glavom šutirao, a lopta zavšila u mreži tragičara sa Pirinejskog poluostrva, za konačnih 3:3. Bayern je zhavljujući više postignutim golovima u gostima kroz «iglene uši» prošao u polufinale, jer je prva utakmica na Alianz areni završila, takoše, neriješeno - 1:1.
Zenit je ranije izgubio u Sant Petersburgu od Bayera iz Leverkusena 0:1, ali su Rusi zahvaljujući pobijedi u prvom susretu u Njemačkoj (4:1) plasirali se među četiri najbolja tima Kupa UEFA (ukupno - 4:2). Sergej Barbarez nije igrao. Cijelu utakmicu sjedio je na klupi za rezervne igrače.

Bravo Saša, iskrene čestitke redakcije SportSport.ba!