Tanjević bez Final Foura
Semih nemoćan

M. Maksimović

Ekipa Montepaschi Siene je prva rezervisala kartu za Madrid i Final Four. U drugoj utakmici četvrtfinala Sienna je u Istanbulu sredila Fenerbahce Ulker, Bogdana Tanjevića i Damira Mršića 65:86...

Nakon prve četvrtine Sienna je imala deset poena prednosti, ali je Fener do kraja poluvremena uhvatio priključak, poslije 20 minuta, gosti su vodili 37:34. Na početku drugog dijela, Fener je došao na pola koša zaostatka, ali je tu i stao. U nastavku gosti prave veliku seriju  23:4,  te u posljednju dionicu ulaze sa velikih 62:45. Utakmica je već tada praktički bila riješena, na kraju je Fener pretrpio težak poraz 65:86.

Kšištof Lavrinovič i Bootsy Thorton su ubacili po 18 poena, Lavrinovič je imao šest, a Thorton pet skokova. Pomenuti dvojac je pratio Terrell McIntyre sa 16 poena i 6 asista. U ekipi Fenera su samo dva igrača bila dvocifrena, Omer Asik sa 12 poena i Willie Solomon sa 11, dok je Damir Mršić ubacio tek jednu tricu. Svakako vrijedi izdvojiti statistički podatak koji kaže da su košarkaši Fenera izgubili ukupno 17 lopti.