Realu bodovi vrijedni titule
Strijelac Wesley Sneijder

M. Maksimović

Nakon odigranog 32. kola u Španiji Rela Madrid ima devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratitelja Barcelonu. Do nova tri boda Real je stigao minimalnom pobjedom nad ekipom Murcie...

Utakmica nije dobro počela za Real koji je već u 19. minuti ostao sa deset igrača nakon što je isključen Miguel Torres. Iako je igrao sa igračem manje, Real je imao više od igre, a do gola vrijednog tri boda je stigao u 59. minuti. Gol koji može biti presudan u borbi za titulu je postigao Wesley Sneijder.

Trećeplasirani Villarreal je izgubio na gostovanju kod Almerie. U uzbudljivoj utakmici, nakon jedanesterca crveni karton je dobio Lopez, ali je igrač Almerie Negredo bio neprecizan sa bijele tačke. Domaćini su na kraju uzeli sva tri boda, Acasiete je bio strijelac u 84. minuti.

Atletico Madrid je i dalje drži mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Iako je imao tri boda u džepu, Atletico je osvojio sam jedan na gostovanju u Valladolidu. Golom Maxia Rodrigueza Atletico je vodio 1:0, od 69. minute do prve minute sudijske nadoknade, a tada je Ogbeche zabio za konačnih 1:1