Široki slavio nad Slavijom

Slavija – Široki PP 76:88

Košarkaši Slavije doživjeli su poraz u 1. kolu „Centrotrans Lige 8“, prvenstva BiH. Slavija nije uspjela da parira aktuelnom šampionu, koji je cijelim tokom utakmice održavao prednost nad domaćinom, a ona je u većem dijelu treće dionice iznosila i više od 20 poena razlike.

Već u 6 minuti Široki je imao dvocifrenu prednost, koju nije ispustio do kraja meča. Razigrali su se Fajardo, Špralja i Grejs, a na drugoj strani Slavija je pokazala staru boljku, slobodna bacanja (28-16). Da su izabranici Gorana Šehovca ubacili bar polovinu od promašenih penala, ova utakmica bi sigurno imala neizvjesnu završnicu.

Domaći su tek nešto pokušali u posljlednjoj četvrtini, kada su uspjeli smanjiti na -11 i imali napad, ali je šut Mladenovića dvije i po minute prije kraja za tri poena izašao iz koša. Da je on pogodio sigurno bi Slavija bila na pragu senzacije, ali je Široki kaznio ovaj promašaj i otišao na +13, a nešto kasnije ponovo na +16. Do kraja Slavija je uspjela da ublaži poraz, a iako je poražena u prvom kolu domaći navijači su ih ispratili aplauzom.

Najefikasniji kod gostiju bio je Fajardo, koji je ubacio 19 poena i imao 5 skokova. Dvocifreni su još bili Štemberger sa 12, te Župić i Špralja sa 11. Kod domaćih ponovo je Stanić dobro odigrao, ubacio je 17 poena, Mladenović se zaustavio na 14, a Vuković na 12. Iako je odigrao prvu utakmicu za Slaviju. Pojačanje iz Kraljeva Grubišić postigao je 11 poena. Slavija će na svom terenu imati priliku za popravni već u srijedu kada dočekuju Grude, dok će Široki u derbiju kola dočekati Tuzlansku Slobodu.

Slavija 76
(22:32, 13:21, 19:21, 22:14)
Široki PP 88
Dvorana: SRC Slavija
Gledalaca: 400
Sudije: Dragan Kralj (Trebinje), Haris Bijedić (Sarajevo) i Dragan Nenadić (Fojnica)
Delegat: Željko Škrobot (Sarajevo)

SLAVIJA: Gvozdenović 12, Stanić 17, Tomašević, Simeunović, Mladenović 14, Damjanović, Vuković 12, Malović 8, Grubišić 11, Anderson, Ivanović 2. TRENER: Goran Šehovac

ŠIROKI PP: Bubalo 3, Grejs 8, Štemberger 12, Dijan 9, Župić 11, Šola 8, Špralja 11, Naletić, Fajardo 19, Betel 7. TRENER: Ivan Velić