Ducksi na izlaznim vratima
Patrick Marleu

M. Maksimović
Teme:

Nakon novog poraza aktuelni prvaci Anaheim Ducksi su na korak od eliminacije u prvom krugu play offa. U American Airlines Centru Dallas je stigao do vodstva 3-1 u seriji nakon pobjede 3:1...

Joel Lundqvist je zabio u prvoj trećini, Stu Barnes i Steve Ott su bili strijelci u trećoj za pobjedu Starsa. Jean-Sebastien Giguere je imao tek 17 odbrana, Marty Turco deset više.

Philadelphia je u sličnoj situaciji kao i Dallas, Flyersi su pobjedili Washington u četvrtoj utakmici, 4:3 nakon dva produžetka. I ovaj duel je ponudio dosta preokreta, skoro kao u prvoj utakmici. Flyers, Daniel Briere je zabio gol za produžetke 9 minuta prije kraja utakmice, a Mike Knuble je nakon 6 minuta i 40 sekundi drugog produžetka bio strijelac za pobjedu Philadelphie u trenutku kada su Capitalsi imali igrača manje. Jeff Carter je odigrao sjajnu utakmicu, zabio je dva gola, te je upravo asistirao Knubleu za pobjedonosni gol.

Boston Bruinsi su odigrali najbolju utkmicu kada je bilo najpotrebnije. Canadidiensi su poveli 1:0, nakon čega slijedi veliki preokret. U posljednjih dvadeset minuta Montreal je prošao pravu havariju. Redom su zabijali Glen Metropolit, Zdeno Chara, Marco Sturm i Vladimir Sobotka. Tim Thomas na golu Bostona je utakmicu završio sa 31 odbranom.

U Xcel Energy Centru Colorado je pobjedio Minesotu 3:2. Sjajan je na golu Colorada bio Jose Theodore sa 38 odbrana, hokejaši Minesote su dominirali, ali tu dominaciju nisu uspjeli pretvoriti u nešto konkretno. Podatak da su hokejaši Colorada uputili tek 17 udaraca na gol Niklasa Backstroma dovoljno govori o svemu. Wojtek Wolski i Paul Stastny su bili strijelci su bili strijelci za 1:3, samo je Brian Rolston

San Jose Sharksi su čini se uhvatili zalet, nakon nočašnje pobjede vode 3:2 u seriji protv Calgarya. Treću pobjedu Sharski su ostvarili na svom ledu, Jonathan Cheechoo je zabio dva gola zareom u trećoj četvrtini, san Jose je vodio 4:1 u 49. minuti, Calgary je ublažio poraz do kraja na 4:3. Evgeni Nabokov je imao 33 odbrane.