Roma sve bliža Interu

M. Maksimović
Teme:

Navijači Rome će sa posebnom pažnjom večeras pratiti duel između Intera i Fiorentine, jer Roma sada ima samo bod manje u odnosu na Nerazzurre..

Roma je na Friuliu uzela sva tri boda prevođena povratnikom Francescom Tottijem. Sva četiri gola su postignuta u drugom poluvremenu, Udinese je prvi poveo golom Di Natalea. Roma je uzvratila 13 minuta kasnije, Vučinić je strijelac. Šest minuta kasnije Roma vodi zahvaljujući Tadeiu, a konačan rezultat postavlja Giuly u posljednjim trenucima utakmice.

Tri važna boda u borbi za opstanak je osvojio Cagliari koji je savladao Livorno 2:1. Acquafresca je bio junak utakmice, prvi gol je postigao u 10. minuti, drugi u 54. Livorno je ambiciozno krenuo u utakmicu, ali nakon ranog gola, Galantea, odbrana domaćih nije imala riješena za Acquafrescu.

Atalanta Zlatana Muslimovća je poražena u Napulju. Gosti se držali dobro, sve do 62. minute, kada prvo Hamsik  i Lavezzi dvije minute kasnije postižu golove za pobjedu Napolija. Zlatana Muslimovića nije bilo u sastavu Atalante.