Braco donio pobjedu Juventusu

Seria A

S dva gola Hasan Salihamidžić je donio preokret u derbiju talijanskog prvenstva, kojeg su večeras u Torinu igrali Juventus i Milan, a slavio je domaćin rezultatom 3:2.

Hasanovi golovi u velikom derbiju imaju posebnu težinu, jer se ovom pobjedom ''Stara dama'' učvrstila na trećem mjestu koje vodi u Ligu prvaka. Juventus je dobro otvorio utakmicu, igrala se 12. minuta, Del Piero postiže vodeći gol. Milan uzvraća samo dvije minute kasnije. Akciju u kojoj su učestvovali Pirlo i Kaka, završio je Pipo Inzaghi. Nakon pola sata igre Milan je vodio 2:1. Bonera je prvo izbjegao opsajd zamku, pa je onda pronašao Inzaghia koji je neumoljiv. Golijadu u prvom poluvremenu zaključuje upravo Hasan Salihamidžić koji se u 44 minuti našao na pravom mjestu. Trezeguet je šutiraoglavom, Kalac je kratko odbio loptu Salihamidžić je pokupio otpadak.

U 65. minuti Milan ostaje sa deset igrača, Bonera je nakon prekršaja nad Sissokom zaradio crveni karton. Igrača više Juventus je kapitalizirao u 80. minuti, Camoranesi je centrirao a Hasan Salihamidžić je zabio glavom. Nakon subotnjeg poraza, Milan je ostao na 52 boda.

U prvoj utakmici 33. kola. Palermo je na svom terenu savladao Cataniu 1:0. Jedini gol na utakmici je postigao Fabrizio Miccoli efektno iz slobodnog udaraca, sedam minuta prije kraja.

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: