Modričani prekinuli post

Modriča Maxima - Slavija 1:0

Modriča Maxima zabilježila je prvu priljetnu pobjedu u Premijer ligi BiH. Njeni igrači nadigrali su Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 1:0 golom Dugića iz 75. minuta. Nije to bila neka lijepa i zanimljiva predstava, posebno u prvom dijelu. Očito sputani imperativom pobjede domaći su previše griješili, a gosti znalački čuvali nulu bez mnogo ambicija da krenu u napad.

Nakon pauze na teren se vratila jedna drugačija Modriča. Očigledno je trener Slaviša Božičić u poluvremenu iskritikovao svoje izabranike koji su zaigrali mnogo agilnije i agresivnije krenuli ka golu gostiju. Povoljne prilike propustili su Purić, Savić i Nikolić da bi Dugić u 75. minutu razveselio malobrojne navijače na stadionu “uljara”.

1:0 Dugić u (75.)

Stadion: “Dr Milan Jelić". Gledalaca: 1.900. Žuti kartoni: Jolović, Miljković. Savić, Dugić (Modriča Maksima), Benović, Simić (Slavija).
MODRIČA MAXIMA: Tripić, Kljajević, Jolović, Vasić/od 46. Savić/, Čosić, Stjepanović/od 58. Dugić/, Stokić, Nikolić, Živković, Zafirović/od 63. Miljković/, Purić. Trener: Slaviša Božičić.