Manchester prošao Ronaldo se odmarao
Saigrači čestitaju Tevezu

M. Maksimović

Manchester United je drugi put zaredom zaustavio Romu u četvrtfinalu Lige prvaka. Roma je opet poražena na Old Traffordu, ali nije ubjedljivo kao što je to bio slučaj prošle sezone. Iako je Manchester imao velikih 2:0 iz prve utakmice, mnogi su ostali zatečeni, činjenicom da je Ferguson na klupi ostavio Cristiana Ronalda, Waynea Rooneya, Paula Scholesa...

Da li je Ferguson podcijenio Romu, da li je ove igrače ostavio na klupi zbog nedeljnog okršaja sa Arsenalom, to vjerovatno samo on zna.

Ko zna šta bi se dogodilo da je De Rossi zabio penal u 30.minuti ? Do dosuđenog jedanesterca Manchester je igrao dobro stvaro prilike, a vrijedi izdvojiti pokušaj Teveza već u 7. minuti, pa nakon toga u 10. kada je Doni zaustavio udarac Hargreavesa. Doni je bio spreman i u 16. minuti, kada šutira iskusni Giggs.

I onda potpuno neočekivano, u jeku napada Manchestera velika prilika za Romu. Mancini je ušao u kazneni prostor, Brown je neoprezno startao, a sudija Tom Henning pokazuje na bijelu tačku. Loptu je namjestio De Rossi, koji je šutirao visoko preko gola, činilo se preko stadiona, koliko je bilo to loše.

Na odmor se otišlo sa tih 0:0, a treneri su u nastavak utakmice krenuli sa istim početnim postavama. U nastavku utakmice prvu dobru priliku ima Roma, Taddei šutira, njegov udarac blokira Silvestre, a Juan pokušava, glavom pokupiti otpadak, nema promjene rezultat. Kako je vrijeme odmicalo, Roma je izgledala sve umornije, a sve dileme oko prolaska u polufinale Manchester je riješio u 70. minuti.

Večeras odlični Harggreaves centira, Tevez glavom pogađa za pobjedu '' Crvenih đavola''. Do kraja utakmice Ferguson je napravio tri izmjene, a navijači su sa posebnim oduševljenjem pozdravili povratak Garya Nevillea, koji se vratio na teren u 81. minuti, godinu dana izbivanja zbog povrede.

Manchester Utd: Van der Saar, Ferdinand, Brown, Pique, Silvestre, Anderson (od 81 min. Neville), Carrick (od 74 O'Shea), Hargreaves, Giggs (od 74 min. Rooney), Tevez, Park Trener: Alex Ferguson

Roma: Doni, Casetti (od 56 min.Tonetto), Juan, Mexes, Panucci, De Rossi, Pizarro (od 69 min. Giuly), Mancini,  Perrotta, Taddei (od 81 min Esposito), Vučinić Trener :Luciano Spalletti

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: