Sloboda u prednosti nakon Grbavice
Tuzlacima više odgovara remi

Željezničar - Sloboda 1:1

Fudbaleri Slobode uspjeli su u svom naumu i neporaženi su se vratili sa gostovanja Željezničaru u okviru prve utakmice polufinala Kupa Bosne i Hercegovine. Tuzlaci su u čitavih 90 rijetko prijetili Šehiću, ali su uspjeli iz prve prave prilike preko Huseinovića doći do vodstva u 55. minuti, da bi dvadeset minuta kasnije izjednačio Pelak.

Iako su domaći krenuli otvorenije i s namjerom da odmah dođu u vodstvo, prvu pravu priliku imala je Sloboda, ali udarac Huseinovića sjajno je odbranio mladi Šehić. Nakon toga uslijedili su napadi na gol gostiju, a nakon dvije poluprilike u vodstvo je Željo mogao doći u 21. minuti, no udarac Pelaka spriječila je prečka.

Do gola su domaći zamalo došli i u 29. minuti, kada zbunjena gostujuća odbrana jedan centaršut Štilića zamalo šalje u svoj gol. Uslijedile su i dvije prilike Joldića, da bi poluvrijeme s mnogo plavih promašaja zaključio Semir Štilić sjajnim pokušajem iz okreta, koji je okrznuo prečku.

I u nastavku ista slika na terenu, Željezničar napada, gosti se brane i čekaju priliku iz kontre. Takvu su dočekali u 55. minuti, kada je Kasapović povukao brz kontranapad, prošao Joldića, sjajno uposlio usamljenog Huseinovića koji pogađa za slavlje gostiju.

Uslijedili su novi napadi Željezničara, ali na gol se moralo čekati do 75. minute. Albin Pelak je majstorski izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, prebacio živi zid i pogodio nebranjeni dio Jovićevog gola za izjednačenje i veliko slavlje domaćih navijača.

Iako su plavi uspjeli stvoriti nekoliko izuzetno dobrih šansi, nisu uspjeli pogoditi i za potpuni preokret, pa je nakon devedeset i još nešto minuta igranja na semaforu stajalo 1:1. Rezultat je to koji mnogo više odgovara Tuzlacima, koji će prolaz u finale tražiti u revanšu na svom Tušnju.