Velika pobjeda Fisha i Mikea Bryana

Nedelja nudi odgovore

M. Maksimović

Nakon prvog dana polufinalnih dvoboja malo ko je mogao očekivati da će situacija ipak ostati otvorena posljednjeg trećeg dana.

Amerikanci su u Madrid stigli bez Boba Bryana, a brat blizanac Mike rijetko igra bez njega. U subotu je ipak zaigrao sa Mardyem Fishem i Amerikanci su osvojili prvi bod. Tri sata i 16 minuta trajao je meč parova a Fish i Bryan su pobjedili Feliciana Lópeza i Fernanda Verdasca sa 4-6, 6-4, 6-3, 4-6, 6-4.

U prva tri seta vidjeli smo tri breaka. U prvom setu je svoj servis izgubio Bob Bryan, u drugom Fernando Ferdasco koji je posustao i u devetom gemu trećeg seta. Amerikanci su vodili 2-1
i sa ranim breakom 4-2 u četvrtom setu koji su na kraju izgubili.

Ferdasco i Lopez seu uzeli četiri gema zaredom.U petom setu je opet Verdasco posrnuo, izgubio je servis u petom gemu, svoju priliku Fish i Bryan nisu propustili ovaj put. U desetom gemu su zaključili priču.

Nedelja donosi duel Nadal i Roddicka, nema sumnje očekuje nas veliki meč. Rusi su u Buenos Airesu smanjili na 2-1 i sada se mnogi pitaju da li Tarpishev može kreirati još jedan veliki preokret. Nakon prvog dana Rusima nismo davali velike šanse, nakon subote nisu bez šansi.

Igor Kunitsyn i Dmitry Tursunov su ostavili Rusiju u igri nakon što su u pet setova pobjedili Guillerma Canasa i Davida Nalbandiana. Alberto Mancini je odlučio umjesto Agustína Callerija na teren poslati Davida Nalbandiana i taj potez bi ga mogao skupo koštati. Nalbandian je proveo na terenu 3 sata i 37 minuta a sutramora igrati prvi meč protiv Nikolaya Davydenka.

Rusi su danas slavili u pet, a mogli su znatno ranije. U prva dva seta Kunitsyn i Tursunov su izgubili tri gema. U trećem su vratili break, te su stigli do 6-3 u tie breaku. Nisu iskoristili tri meč lopte i situacija se preokrenula. ''Gaučosi'' su dobili četvrti set 6-3, poveli su u petom 3-1.

U tim trenucima niko od igrača nije mogao zadržati svoj servis, Rusi su imali 4-3, ali Kunitsyn nije zadržao svoj servis. Break odluke je stigao u 13. gemu.Canas je izgubio svoj servis, na servis Tursunova ovaj put su Rusi iskoristili prvu od nove dvije meč lopte.

Španija . SAD 2:1
F.Lopeza/ F.Verdasco - M.Bryan/Fish 6-4, 4-6, 3-6, 6-4, 4-6

Argentina - Rusija 2:1
G.Canas/D.Nalbandian - I.Kunitsyn/D.Tursunov 2-6, 1-6, 7-6(9) 6-3, 6-8