Ana Ivanović mučila Serenu Williams, ali Amerikanka slavila

Završni WTA turnir

Američka teniserka Serena Williams pobijedila je sa 6:4, 6:4 Anu Ivanović u prvom kolu ‘crvene’ grupe na WTA završnom turniru.

Serena je u devetom međusobnom meču sa Ivanovićevom ostvarila osmu pobjedu.

Ivanović je uspjela da se vrati u prvom setu kada je imala break zaostatka, pa je kod 4:4 imala dobru šansu da napravi brejk, ali nije uspjela, da bi u narednom gemu napravila dvije duple greške.

Na startu drugog seta Ivanovićeva pravi brejk, no opet duple greške i Serena se vraća. Do završnice seta dosta izjednačena igra, na kraju je Serena ipak izašla kao pobjednica.

U drugom meču ‘crvene’ grupe sastaju se Simona Halep i Eugenie Bouchard.