Anderson u finalu, meč Murray - Troicki prekinut zbog kiše

ATP London

Kevin Anderson prvi je finalist ATP turnira u Londonu.

Anderson je u sjajnom meču nakon sat i 54 minute borbe pobijedio Francuza Gillesa Simona.

Južnoafrički teniser, 13. igrač svijeta, dobio je prvi set sa 6:3, a presudan je bio brejk u osmom gemu.

U drugom setu nije bilo brejkova, a Simon je u taj-brejku uspio da izjednači na 1:1, da bi u trećem setu ponovo sa 6:3 slavio Anderson.

I opet je, kao i u prvom setu, koban za Simona bio osmi gem. Anderson će u finalu igrati protiv Andyja Murrayja ili Viktora Troickog. Duel Britanca i Srbijanca prekinut je zbog kiše kod rezultata 3:3. Nastavit će se sutra.