Bašić iznenadio Arguella na startu

ATP Dusseldorf, kvalifikacije

Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u durgo kolo kvalifikacija za ATP turnir u njemačkom Dusseldorfu.

Bašić je na startu kvalifikacija pobijedio četvrtog nositelja, Argentinca Facunda Arguella sa 7:6, 6:2.

U prvom setu oba tenisera napravila su po dva breaka, a u tie-breaku je naš teniser dobio set i primakao se pobjedi. Drugi set je Bašić bio daleko bolji od svog protivnika.

Bašić je na početku seta napravio break, ali je Argentinac u četvrtom gemu poravnao na 2:2. Bh. teniser je nanizao četiri gema i priveo meč kraju u svoju korist.

U drugom kolu kvalifikacija Bašić će igrati protiv Nijemca Bjorna Phaua ili Estonca Jurgena Zoppa. Estonac je dobio prvi set.