Bašić porazio Hemeryja i prošao dalje

U narednom kolu protiv Daniela

Dž. Mrakić

Mirza Bašić je uz dosta muke pobijedio Francuza Calvina Hemerya i ostvario plasman u 2. kolo kvalifikacija na US Openu.

Naš teniser slavio je 2:1 u setovima, a najzanimljivije je bilo u drugom setu, kada se ni kod 5:0 u gemovima za protivnika nije predavao i kada je uspio izjednačiti rezultat na 5:5.

Ipak, koncentrisaniji u tie-breaku bio je francuski teniser. Međutim, maestralnom igrom u trećem setu, u kojem je Bašić nametnuo svoj ritam, dobio je isti s visokih 6:1 i sasvim zasluženo osigurao prolazak dalje.

U 2. kolu kvalifikacija očekuje ga Japanac Daniel Taro, koji je ostvario pobjedu protiv Argentinca Renza Oliva 2:0 u setovima.

Daniel je stari Mirzin poznanik, ove godine već su se sastajali dva puta i oba tenisera odnijela su po jednu pobjedu.