Bašić se prošetao do četvrtfinala turnira u Italiji

Bh. teniser siguran protiv Carusa

Mirza Bašić je na furiozan način izborio plasman u četvrtfinale Challengera u italijanskom Ortiseiju.

Naš teniser i sedmi nosioc ovog turnira je za svega 57 minuta savladao domaćeg tenisera i 229. igrača na ATP listi Salvatorea Carusa rezultatom 2:0.

Bašić je u prvom setu slavio sa 6:1, da bi u drugom setu svom protivniku prepustio jedan gem više, što je bilo i više nego dovoljno za siguran trijumf.

U četvrtfinalu Challengera u Ortiseiju će se Bašić sastati sa pobjednikom duela između Berankisa i Ramanathana.