Bašić siguran na startu

Bez izgubljenog seta

S. Bošković

Mirza Bašić je u prvom kolu na turniru Segovia Challenge u Španiji sa 2:0 u setovima slavio protiv kineza Wua.

Mirza je peti nositelj na ovom turniru, te 152. igrač svijeta, a bez većih problema porazio je Wua, 254. igrača svijeta.

Meč je trajao 62 minute. Prvi set Mirza je dobio sa 6:2, a potom i drugi sa identičnim rezultatom. Tijek oba seta je bio isti. Naš teniser bi dosta rano uzeo protivniku servis i tako preuzeo  kontrolu nad mečom.

U narednom kolu Bašić će igrati protiv boljeg iz susreta Mektić-Ouahab.

Vrijedi napomenuti da je našem teniseru ovo peta uzastopna pobjeda, a nadajmo se da se taj niz neće još dugo prekinuti.