Bellucci iznenadio Goffina

Izborio plasman među osam najboljih

Thomaz Bellucci priredio je pravo iznenađenje u osmini finala Olimpijskih igara.

Brazilac je večeras slavio protiv 13. igrača na ATP listi, Belgijanca Davida Goffina, rezultatom 2:0 (7:6, 6:4).

Domaći teniser je u prvom setu imao zaostatak od 5:3, ali je uspio da preokrene rezultat u svoju korist, te slavi u taj-brejku sa 12:10.

Velika borba viđena je i u nastavku. Teniseri su bili sigurni na svoj servis sve do 7. gema, kada Bellucci koristi prvu brejk loptu i dolazi do prednosti od 4:3.

Goffin je u 10. gemu imao šansu da se vrati u meč, međutim, Bellucci je spasio brejk loptu, vezao tri poena i tako došao do velike pobjede.

Bellucci će u četvrtfinalu imati jako težak zadatak, jer ga tamo očekuje Španac Rafael Nadal.