Berdych lagano do Bašića, Goffin izgubio set, Nole lagano

Australian Open, 1. kolo

Tomas Berdych igraće protiv Mirze Bašića u drugom kolu Australian Opena.

Češki teniser je bez većih problema s 3:0, po setovima 7:5, 6:1 i 6:2, savladao Indijca Bhambrija.

Tek u prvom setu Bhambri je pružio nešto veći otpor. Berdych je uspio da u 12. gemu dođe do breaka i da slomi otpor 96. igrača svijeta.

Preostala dva seta lagano uzima češki teniser, te dolazi do pobjede i plasmana u 2. kolo, gdje ga čeka naš Mirza Bašić.

Damir Džumhur će za protivnika u drugom kolu imati Belgijanca Davida Goffina. On je s 3:1 pobijedio Ukrajinca Sergija Stakhovskog za 2 sata i 39 minuta igre.

Loše je prvi set odigrao Belgijanac. Ukrajinac je koristio svaku njegovu grešku, te je dobio prvi set sa 6:3.

Ipak, u nastavku meča Goffin nešto bolji. Iako nije briljirao, uspio je da osvoji preostala tri seta i da dođe do prolaza u drugo kolo.

Aktuelni osvajač ovog Grand Slama Novak Đoković lagano je savladao Koreanca Hyeona Chunga s 3:0, po setovima 6:3, 6:2 i 6:4.

Nije Koreanac imao nikakve šanse protiv prvog igrača svijeta. Nole je završio posao za nešto manje od dva sata, te je prošao dalje.

Prolaz je osigurao i Marin Čilić, koji je sa 3:1 pobijedio De Bakkera, dok je Borna Ćorić s uvjerljivih 3:0 poražen od Alberta Ramosa.