Berdych nakon velike borbe u četvrtfinalu

Australian Open, osmina finala

Tomas Berdych plasirao se u četvrtfinale Australian Opena. Češki teniser je s 3:2, po setovima 4:6, 6:4, 6:3, 1:6 i 6:3 savladao Španca Roberta Bautistu-Aguta.

Odličan tenis su prikazali Španac i Čeh, a na kraju je Berdych bio za nijansu bolji.

Jedan oduzeti servis u prvom setu presudio je pobjednika. Poveo je Španac s 1:0 (6:4), a zatim je Berdych uzvratio.

Češki teniser je s po jednim breakom u drugom i trećem setu stigao do preokreta i vodstva od 2:1.

Četvrti set je donio potpunu dominaciju Bautista. Dopustio je protivniku samo jedan osvojeni gem, ali je to bilo sve od njega danas.

Berdych je dominirao u petom, odlučujućem setu. Bez većih problema je stigao do osvajanja seta sa 6:3 i prolaza u četvrtfinale.