Bh. stonoteniseri bolji od Latvije

A. Beganović

Stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Latviju s 3:1 u meču za plasman od 25. do 32. mjesta na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Admir Duranspahić je u prvom meču savladao Reinisa Burgisa sa 3:1, dok je drugi bod BiH donio Srđan Milićević trijumfom nad Olegsom Kartuzovsom 3:1. Latvija je jedini poen osvojila zahvaljujući pobjedi Matissa Burgisa nad Adnanom Šehićem 3:2, a trijumf reprezentaciji BiH osigurao je Duranspahić koji je u četvrtom meču savladao Kartuzovsa sa 3:1.

U nastavku takmičenja BiH će igrati za plasman od 25. do 28. mjesta, a večeras se sastaje s Finskom.