Čorić izbacio Rosola, Federer siguran na startu

Mladi 17-godišnji Čorić još jednom skrenuo pažnju

Teme:

Ako se gledaju rezultati onda možemo napisati sa je drugi dan u New Yorku barem kada su u pitanju teniseri bio još mirniji. Od nositelja je stradao Čeh Lukas Rosol (29.)

Mladi teniser iz Hrvatske, Borna Čorić koji ima samo 17 godina je još jednom skrenuo pažnju na sebe. Juniorski pobjednik US.Opena prošle godine, ove se kvalificirao za seniorski turnir, prvi kojemu je to pošlo za rukom nakon Andyja Murrayja (2005). I nije se zaustavio. Čeha koji ove sezone igra dosta dobro (osvojio Winston Salem) je Borna sredio u tri seta.

Rosol je igrao do 4-4 u prvom setu, a onda je nestao. Borna je dobio sedam gemova u nizu. Rosol je potonuo nakon što je Ćorić iskoristio četvrtu set loptu u desetom gemu, čini se da ga je to mentalno uništilo. Pokušao je Čeh razbiti ritam Ćorića kad je zatražio medicinski time out nakon drugog seta, nije uspio. Borna je prošao 6-4, 6-1, 6-2.

Roger Federer je na terenu ostao dva sata i deset minuta, možda je mogao i ranije završiti meč, ali ni ovo nije bilo loše za početak. Dva breaka u prva dva seta su bila dovoljna za veliku prednost, s tim da je u drugom setu propustio tri set lopte. U trećem se Marinko Matosevic vratio, u tie breaku je čak i vodio 3:1, ali Roger nije dozvolio da meč ode u četvrti set.