DC: Amerikanci vode 2:0
Velika pobjeda Blakea

M. Maksimović

Nakon prvog dana branitelji naslova,  Amerikanci vode 2:0 protiv reprezentacije Francuske. Iako imaju veliku prednost, Amerikanci do dva boda nisu stigli lako...

Michael Llodra je poprilično namučio Andya Roddicka, jedan break je bio presudan u čitavom meču. U prvom Roddick je napravio break u devetom gemu, set je dobio 6-4. U drugom se igrao tie break, Llodra je poveo 3-1, Roddick je uzeo šest poena u nizu. Obojica igrača su čvrsto držala svoje servise, meč je riješen u tie breaku trećeg seta. Llodra je vodio 5-4, ovaj put je izgubio 7-5.

James Blake i Paul-Henri Mathieu su odigrali meč koji je trajao 3 sata i 49 minuta. Prva dva seta su riješena u tie breaku. U prvom tie breaku, Mathieu je spasio pet set lopti, nakon 6-0, stigao je na 6-5, ali Roddick je spriječio preokret. U drugom,  Mathieu je posao završio bez komplikacija, krenuo je sa 4-1, završio sa 7-3. Blake je u trećem setu napravio rani break, poveo je 2-0, set je dobio 6-3.

Paul-Henri Mathieu se nije predavao, u četvrtom gemu, četvrtog seta je napravio break, Blake se nije vratio, nakon 3-6, igrao se peti set. Peti set je ponudio najviše uzbuđenja i preokreta. Mathieu je krenuo sa breakom za 2-0, Blake je uzvratio, dva gema kasnije. Mathieu je opet napravio break, poveo je 5-4, imao je dvije meč lopte, ali se Blake izvukao. Za propušteno je stigla kazna u 12 gemu, Blake je sa 7-5 u petom setu stigao do pobjede, svoju reprezentaciju je doveo korak do plasmana u polufinale.

SAD - Francuska 2-0