DC: Poznati polufinalisti
Nalbandian nije mogao sakriti suze

M. Maksimović

Reprezentacije Rusije, Argentine i Španije i SAD igrat će polufinalu Davis Cupa. Rusija je pobjedila Češku, Argentina Švedsku, a SAD Francusku...

Rusija je pobjedila Češku 3:2, treći odlučujući bod osvojio je Nikolay Davydenko, kažemo osvojio, ali je veliko pitanje šta bi se dogodilo da Tomas Berydch nije predao meč. Tačnije Čeh je vodio 2-1 u petom setu, ali je kod rezultata 40/40, nakon izmjene poena u trku pao te izvrnuo zglob desne noge. Po njegovoj rekaciji nakon što je ustao bilo je jasno da neće nastaviti meč, Rusi su mogli odahnuti. Nakon 3 sata i 39 minuta igre, Tomas Berdych je kod rezultata 6-2, 2-6, 6-7(5), 6-3, 2-1 predao meč. Česi su ostali bez polufinala, na kraju su osvojili i drugi bod, Lukas Dlouhy je pobjedio Marata Safina u dva seta 6-3, 6-3.

U polufinalu Rusija će igrati protiv Argentine. Treći bod ''gaučosima'' je donio David Nalbandian koji je nakon velike borbe savladao Robina Soderlinga. Nakon 4 sata i 9 minuta igre Nalbandian je slavio 6-4, 1-6, 4-6, 6-4, 9-7. 2006. godine Rusija je u finalu savladala Argentinu 3-2, igralo se u Moskvi, treći bod Rusiji je donio Marat Safin koji je pobjedio Josea Acasusa.

Španija koja je još u subotu osigurala polufinale, večeras je saznala svog protivnika. Andy Roddick je izgubio sedam gemova u meču sa Paul Henry Mathieuom, Amerikanci su treću godinu zaredom u polufinalu. 2006. godine su izgubili od Rusije, prošle godine su pobjedili Švedsku.

Polufinalni mečevi su na rasporedu od 19. do 21. septembra, finale se igra od 21. do 23. novembra.