DC: Španija u polufinalu
Pobjednici 'maratona'

M. Maksimović

Reprezentacija Španije je prvi polufinalista ovogodišnjeg izdanja Davis Cupa. Treći bod reprezentaciji Španije osigurala je kombinacija Fernando Verdasco - Feliciano Lopez...

Verdasco i Lopez su nakon pravog maratona koji je trajao četiri sata i 45 minuta igre savladala kombinaciju Philipp Kohlschreiber - Philipp Petzschner u pet setova 6-7(3), 7-6(1), 6-4, 2-6, 12-10.  Kohlschreiber i  Petzschner su dobili prvi set iako je Petzschner odmah na startu izgubio svoj servis. U drugom setu u sva četvorica igrača čvrsto
držala svoje servise, set je također riješen u tie breaku.Petzschner je imao velikih problema na svoj servis, dva puta ga je izgubio u trećem setu,  kao i Fernando Verdasco u četvrtom. Maraton je završen u 22 gemu petog seta,
Kohlschreiber je po prvi put izgubio svoj servis, Njemačka je izgubila četvrtfinale.

Rusija je blizu još jednog plasmana u polufinale. Drugi bod su osvojili u subotu Nikolay Davydenko i Igor Andreev, Češka kombinacija  Radek Stepanek - Pavel Vizner je poražena u četiri seta. U prvom su Stepanek i Vizner jednim breakom stigli do seta, breakom u četvrtom gemu na servis Davydenka. Na početku drugog seta Stepanek je izgubio odmah svoj servis, a Pavel Vizner se dobro držao sve do 11-og  gema trećeg seta, kada je prvi put izgubio svoj servis. Nažalost po Čehe, Vizner nije izdržao i vrlo je brzo izgubio svoj servis u trećem gemu, četvrtog seta. Nakon 2 sata i 58 minuta igre,  meč je bio završen, Nikolay Davydenko i Igor Andreev su slavili 3-6, 6-3, 7-5, 6-4. U nedelju bi svoj prvi meč trebali igrati Igor Andreev i Tomas Berdych, dok su za pet meč najavljeni Marat Safin i Radek Stepanek.

Guillermo Canas i David Nalbandian su u Buenos Airesu savladali Jonasa Bjorkmana i Roberta Lindstedta u tri seta 7-5, 6-4, 6-4. U prvom setu je Bjorkman izgubio svoj servis u najgorem mogućem trenutku u 11 gemu.  Robert Lindstedt je prvi put svoj servis izgubio u devetom gemu drugog seta, što su naravno Šveđani skupo platili. U trećem setu opet je Lindstedt izgubio svoj servis, ali po prvi put u meču i Canas gubi svoj , pa je rezultat 4-4. Ipak gem kasnije Jonas Bjorkman gubi svoj servis i Argentina stiže na prag polufinala. Treći dan će otvoriti David Nalbandina i Robin Soderling.