Del Potro piše predivnu olimpijsku priču

Izbacio i Nadala

Juan Martin Del Potro igrat će u finalu olimpijskog teniskog turnira u Rio de Janeiru.

Del Potro je u prvom kolu izbacio Novaka Đokovića, a sada je u polufinalu izbacio Rafaela Nadala sa 5:7, 6:4, 7:6.

Iako je dvije godine pauzirao zbog povrede, iskusni Argentinac vraća se u stilu. U Riju je pokazao kakav je teniski majstor, ali i koliko je samo uporan.

Delpo je brejkom otvorio meč, ali je Rafa u šestom gemu prvog seta vratio prednost servisa i izjednačio na 3:3, da bi u 10. gemu novim brejkom stigao do 1:0.

U drugom setu Del Potro jednim brejkom, onim u trećem gemu, dolazi do  6:4 i izjednačenja.

Sigurni su bili teniseri na svom servisu do devetog gema, kada je Del Potro stigao do 40:0, a onda iskoristio drugu brejk-šansu i došao na korak do pobjede. No, Rafa kakav već jest - stisnuo je zube i pomeo Delpa u 10. gemu, vratio brejk i izjednačio na 5:5.

Imao je Argnetinac 40:0 na servis Nadala kod 5:5, no Rafa se uspio vratiti i doslovno izbjeći poraz.

U taj-brejku je Rafa ipak popustio i Delpo je izborio finale protiv Andyja Murrayja, a Argentini osigurao makar srebro.