Dimitrov i Berdych bez problema do drugog kola

Čiliću dovoljno svega 13 gemova

Teme:

Završnica prog kola na Us.Openu je protekla očekivano. Grigor Dimitrov i Tomas Berdych su također obavili svoj posao u prvom kolu.

Bugarin je u tri seta prošao Ryana Harrisona, dok je Berdych u tri bio bolji od iskusnog Lleytona Hewitta. Marin Čilić je zaprolaz dalje protiv Baghdatisa morao odigrati samo 13 gemova, Marcos je kod 1-3 u drugom setu predao. Pored Baghdatisa, svoje mečeve su predali Ivan Dodig i Steve Johnson.

Ivan Dodig je propustio priliku u četiri seta pobijediti Španjolca Lopeza, a u petom je predao zbog bolova kod rezultata 6-1, 5-7, 6-2, 4-6, 1-1. Dodig je uvjerljivo dobio prvi i treći set, a u četvrtom je imao vodstvo od 4-2, da bi potom izgubio četiri gema zaredom i predao nakon 170 minuta
velike borbe s protivnikom i bolovima. Ernests Gulbis je također bio vrlo siguran, dok je Jerzy Janowicz izgubio jedan set.

Steve Darcis je vodio 2-0 protiv Martina Kližana, u trećem je imao 3-1, u četvrtom 5-2 i sve je to izvukao Slovenac koji je na kraju prošao dalje u pet setova. Uz Kližana koji je u drugom kolu, Slovenci imaju Blaža Kavčića u trećem. Kvačić je u tri seta očitao lekciju Jeremyju Chardyju. Thomaz Bellucci je dugo
držao navijače Stanislasa Wawrinke u neizvjesnosti, ali je treći nositelj uspio proći u četiri seta.

Rezultati 1.kolo:
Joao Sousa (Por, 32) - Frank Dancevic (Kan) 7-6(6), 3-6, 6-2, 4-6, 7-6(2)
Grigor Dimitrov (Bug, 7) - Ryan Harrison (SAD) 6-2, 7-6(4), 6-2
Ernests Gulbis (Lat, 11) - Kenny De Schepper (Fra) 6-1, 6-4, 6-2
Dudi Sela (Izr) - Carlos Berlocq (Arg) 1-6, 6-3, 6-2, 7-5
Teimuraz Gabašvili (Rus) - Santiago Giraldo (Kol, 27) 6-3, 1-6, 7-6(6), 6-3
Igor Marchenko (Ukr) - Marco Chiudinelli (Švi) 7-6(3), 4-6, 7-6(13), 7-6(4)
Kevin Anderson (JAR, 18) - Pablo Cuevas (Uru) 6-3, 6-7(3), 4-6, 6-2, 7-6(1)
Marin Čilić (Hrv, 14) - Marcos Baghdatis (Cyp) 6-3, 3-1 predao Baghdatis
Feliziano Lopez (Spa, 19) - Ivan Dodig (Hrv) 1-6, 7-5, 2-6, 6-4 1-1 predao Dodig