Džumhur nemoćan protiv Ignatika

Bjelorusi izjednačili

Piše: A. Beganović
U drugom meču 2. kola II Grupe Euroafričke zone Davis Cupa bjeloruski teniser Uladzimir Ignatik je sa 3:0 po setovima savladao Damira Džumhura, tako da je nakon prvog dana rezultat 1:1.
Bjeloruski teniser sasvim zasluženo je savladao Džumhura. U prvom setu do šestog gema nije bilo breaka, a onda Bjelorus uzima servis Džumhuru i dolazi do prednosti od 4:2, koju do kraja ne ispušta iz svojih ruku.

Na samom otvaranju drugog seta Ignatik je breaknuo Džumhura, no naš teniser se uspio vratiti, pa je pobjednik odlučen u trinaestoj igri, u kojoj se bolje snašao Bjelorus.

Ignatik sjajno ulazi u treći set i dolazi do prednosti od 3:0, koju je do kraja bez većih problema uspio sačuvati za 6:3 i konačnih 3:0 po setovima.