Džumhur poražen u prvom kolu Poznana

Poraz Džumhura

Bh. teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu ATP Challengera u poljskom Poznanu. Bolji od našeg tenisera bio je Argentinac Martin Alund s 2:0 po setovima 6:4 i 7:6.

Iako je Damir u ovaj meč ušao kao favoriti na kraju je morao priznati poraz. Dovoljan je bio jedan break na otvaranju prvog seta, te ja Alund uspio da dobije prvi set sa 6:4.

Zanimljivo je bilo u drugom setu. Oba su tenisera su čuvala svoj servis, te se ušlo u tie-break drugog seta.

Ipak, u tie-breaku se bolje snalazi Alund. Uvjerljivo je dobio ovaj dio igre 7:2, te je ostvario pobjedu u ovom susretu.