Džumhur prošao u četvrtfinale

ATP Umag

Bh. teniser Damir Džumhur igrat će u četvrtfinalu ATP turnira u Umagu (Hrvatska).

Nakon što je jučer pobijedio petog nositelja turnira, Španca Nicolasa Almagra, Džumhur je imao danas još jedan težak meč.

Njegov rival bio je Italijan Thomas Fabbiano, a Džumhur je poslije sat i 30 minuta borbe stigao do pobjede rezultatom 4:6, 6:1, 6:2.

Fabbiano je brejkovima u osmom i 10. gemu prvog seta neočekivano uspio da osvoji set protiv Džumhura, no u naredna dva seta nije imao šta da traži protiv bh. tenisera.

Džumhurov rival u četvrtfinalu bit će pobjednik duela Fognini - Olivo, koji se upravo igra.