Džumhur slomio Seppija za polufinale u Moskvi

Sjajni Damir

Bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u polufinale ATP turnira u Moskvi.

Damir je u meču četvrtfinala danas nakon sati i 49 minuta porazio Italijana Andreasa Seppija sa 4:6, 6:2, 6:4.

Za sat i 51 minutu igre je bh. teniser uspio da slomi Seppija i da nastavi svoj put prema novom finalu, pa što i da ne novoj tituli na ATP Touru.

Iako je izgubio prvi set sa 6:4, pošto je Seppi imao brejk više (2:1), u nastavku je bh. teniser došao do preokreta.

U drugom setu je lako poveo 5:1, dobio set sa 6:2 i u trećem setu je brejkom u 9. gemu dokrajčio Italijana i proslavio pobjedu.

U polufinalu će igrati protiv Rusa Medvedeva ili bh. tenisera Mirze Bašića. Svi, naravno, maštamo o tom bh. okrašju u polufinalu Moskve.