Federer lagano protiv Lopeza, naredna prepreka Kohlschreiber

US Open, 3. kolo

Sjajni Roger Federer je bez puno problema savladao iskusnog Španca Felicijana Lopeza u trećem kolu US Opena rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 7:5.

Meč dva iskusna tenisera je trajao sat i 48 minuta, a od samog početka se vidjelo da Federer drži sve u svojim rukama.

Prvi set je riješen u šestom gemu kada Federer pravi brejk, a odbranivši svoj servis u narednom gemu stiže do 5:2.

Mogao je Švicarac već u osmom gemu "završiti posao", ali Lopez uspijeva spasiti brejk i set loptu.

To mu nije puno pomoglo s obzirom da je Federer uspio lagano riješiti prvi set u svoju korist već u sljedećem gemu.

Lopez je u drugom setu pružio nešto veći otpor, te je u četvrtom i osmom gemu imao po dvije brejk lopte. Federer je međutim sve četiri spasio i uz svoja dva brejka i drugi set dobio rezultatom 6:3.

Treći set je donio i prvi brejk Lopeza. Bilo je to u petom gemu kada je uspio uzvratiti sjajnom Švicarcu za brejk iz prethodnog gema. Ipak, bilo je to nedovoljno, a kako Španac nije uspio odbraniti svoj servis u 12. gemu, Federer je slavio bez izgubljenog seta.

U narednoj rundi US Opena Roger Federer će odmjeriti snage s 37. igračem svijeta Philippom Kohlschreiberom.