Federer za 14 minuta brži od Nadala

Favoriti bez problema u treće kolo

Srijeda je bila dobar dan za favorite u Monte Carlu. Najlakše su do osmine finala stigli osmerostruki pobjednik Rafael Nadal i četverostruki finalist Roger Federer.

Nadal je za 68 minuta sa 6-2, 6-1 svladao neiskusnog 21-godišnjeg Francuza Lucasa Pouillea. To je bila 51. pobjeda Nadala na turniru u Monte Carlu. Istim je rezultatom, ali za manje vremena (54 minute) Federer iz turnira izbacio Jeremyja Chardyja.

Nijemac Philipp Kohlschreiber je pri vodstvu 5-4 u trećem setu servirao za pobjedu i propustio tri meč lopte, da bi na kraju izgubio meč. Španac Roberto Bautista Agut slavio s 6-7 (3), 6-3, 7-6 (4) nakon dva sata i 44 minuta borbe.

Stan Wawrinka je među prvima izašao na teren i među prvima je prošao u treće kolo. Juan Monaco je donekle bio ravnopravan protivnik samo u drugom setu.

Rezultati 2.kolo:
Jo-Wilfried Tsonga (Fra) - David Goffin (Bel) 6-3, 6-4
John Isner (SAD, 15) - Viktor Troicki (Srb) 7-6 (4), 7-6 (5)
Milos Raonic (Kan, 4) - Joao Sousa (Por) 6-3, 7-6 (4)
Roger Federer (Švi, 2) - Jeremy Chardy (Fra) 6-2, 6-1
Gilles Simon (Fra, 10) - Benoit Paire (Fra) 6-4, 7-5
Rafael Nadal (Špa, 3) - Lucas Pouille (Fra) 6-2, 6-1
Roberto Bautista Agut (Špa, 12) - Philipp Kohlschreiber (Nje) 6-7 (3), 6-3, 7-6 (4)
Tomas Berdych (Češ, 6) - Sergiy Stakhovsky (Ukr) 6-4, 7-6(2)
Tommy Robredo (Špa, 16) - Marcel Granollers (Špa) 6-1, 6-1
Stan Wawrinka (Švi, 7) - Juan Monaco (Arg) 6-1, 6-4
Grigor Dimitrov (Bug, 9) - Fabio Fognini (Ita) 6-3, 6-4