Fucsovics savladao Bašića za izjednačenje

Davis Cup

Reprezentacija Mađarske izjednačila je na 2:2 u susretu Davis Cupa protiv naše selekcije.

Danas je Mađarima izjednačenje donio Marton Fucsovics koji je s 3:1, po setovima 6:7, 6:1, 6:3 i 6:2, savladao Mirzu Bašića.

Krenuo je dobro Bašić u meč i prvi set je dobio u tie-breaku sa 7:6. Međutim, u ostatku meča je Mađar potpuno dominirao, te je ostavio Mirzu bez ikakve šanse.

Dozvolio je u naredna tri seta Bašiću da osvojio samo šest gemova, te je na kraju slavio pobjedu od 3:1 za izjednačenje rezultata na 2:2.

Odlučujući meč za prolaz u narednu fazu takmičenja igraće Tomislav Brkić i Peter Nagy.

Fucsovics - Bašić 3:1 (6:7, 6:1, 6:3, 6:2)