Gimeno-Traver u finalu čeka Klizana ili Džumhura

ATP Casablanca

Daniel Gimeno-Traver i Jiri Vesely odigrali su prvi polufinalni meč na ATP turniru u Casablanci, a Španac je slavio u tri seta, rezultatom 6:7, 6:4, 6:4.

Prvi set protekao je bez ijednog brejka, pa se igrao taj-brejk, a Vesely je s tri mini-brejka stigao do prednosti u setovima (1:0).

U trećem gemu drugog seta Španac pravi brejk, kojeg je sačuvao do kraja, pa je izjednačio u setovima.

Kao i u drugom, tako je i u trećem setu Gimeno-Traver napravio brejk u trećem gemu i stigao do pobjede.

U drugom polufinalu turnira u Maroku igraju naš Damir Džumhur i Slovak Martin Klizan.