Goffin u polufinalu Miamija

ATP Miami, četvrtfinale

Belgijanac David Goffin plasirao se u polufinale ATP turnira u Miamiju. On je u četvrtfinalu pobijedio Gillesa Simona s 2:1, po setovima 3:6, 6:2 i 6:1.

Simon je odigrao odlično prvi set. Prvo je u trećem gemu sačuvao četiri break lopte, da bi već u narednom uzeo servis protivniku i do kraja ga je sačuvao za 6:3 u prvom setu.

Međutim, u preostala dva seta potpuna dominacija Goffina. Prepustio je francuskom teniseru samo tri gema i na kraju je došao do pobjede u ovom meču.

Protivnik u polufinalu Goffinu će biti pobjednik meča Novak Đoković - Tomas Berdych.