Lud preokret Murraya protiv Fogninija

Sjajan meč na Wimbledonu

Britanac Andy Murray plasirao se u osminu finala na Wimbledonu. Prvi teniser svijeta je večeras uz dosta muke savladao Fabija Fogninija iz Italije s 3:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:1, 7:5.

Lud meč odigrala su ova dva tima, a na kraju je Murray sjajnim preokretom došao do pobjede i prolaza u četvrto kolo.

Krenulo je dobro po Murraya. Prvi set je dobio sa 6:4, ali je Fognini sjajnom igrom u nastavku uspio da dođe do osvajanja drugog seta sa 6:4 i izjednačenja na 1:1.

Potom je Murray iskoristio blagu povredu Italijana i treći set je dobio sa 6:1, no Fognini se nije predavao.

Imao je Italijan vodstvo od 5:2 u četvrtom setu i pet set lopti, ali ih nije iskoristio.

Murray je odigrao fantastično u ovom dijelu meča. Uspio je okrenuti set u svoju korist, te ga je na kraju osvojio sa 7:5 za konačnih 3:1 u setovima