Marin Ćilić godinu otvorio šokantnim porazom

Izgubio od 117. igrača svijeta

Najbolji hrvatski teniser Marin Ćilić loše je ušao u 2017. godinu.

Iako je na turniru u indijskom Chennaiju bio prvi nosilac, Ćilić je svoj nastup okončao već u osmini finala i to šokantnim porazom od Slovaka Kovalika.

Ćilić je od 117. igrača svijeta izgubio rezultatom 2:1 u setovima. Kovalik je u prvom setu slavio sa 7:6, da bi Ćilić u drugom trijumfovao sa 7:5. Odlučujući, treći set pripao je Kovaliku koji je sa 7:5 stigao do senzacionalne pobjede nad šestim igračem svijeta.

Jozef Kovalik će u četvrtfinalu za protivnika imati Daniila Medvedeva, a taj meč je na rasporedu u petak.