Murray bez problema protiv Bemelmansa

Britanci izjednačili na 1:1 u finalu Davis Cupa

E. Čaušević

Britanski teniser Andy Murray savladao je Rubena Bemelmansa sa 3:0 u drugom susretu finalnog duela Davis Cupa.

Britanac je današnjom pobjedom izjednačio na 1:1 u finalnom duelu Davis Cupa nakon što je ranije danas David Goffin nakon pet setova savladao Karla Edmunda.

Murray je bez većih problema uspio da ostvari pobjedu protiv Bemelmansa bez izgubljenog seta. Prvi set dobio je sa 6:3, da bi Murray u drugom setu protivniku dozvolio samo dva gema (6:2).

Belgijanac je najveći otpor pružio u trećem setu, ali više od toga nije mogao protiv iskusnog Murrayja koji je bio bolji sa 7:5, te je donio izjednačenje Velikoj Britaniji.

Sutra se igra dubl meč u kojem će braća Murray, Andi i Jami, igrati protiv Goffina i Belmemansa.