Murray pobjedio Roddicka
Početak obečava zanimljiv rasplet u Crvenoj grupi

Škot je u Šangaju krenuo pobjedom

M. Maksimović

U drugom singlu prvog kola Crvene grupe, Andy Murray je savladao imenjaka Roddicka u tri seta 6-4, 1-6, 6-1.Meč je trajao jedan sat i 35 minuta  a Murray je peti put izašao kao pobjednik nakon sedmog duela sa Andyem Roddickom.

Jedan break je bio dovoljan Murrayu u prvom setu, nakon čega se probudio Roddick, dva puta je uzeo servis svom protivniku. Murray je uhvatio jedan gem. Nakon drugog seta malo ko je mogao staviti novac na Murraya koji kao da je prespavao taj dio meča. U setu odluke teniseri su zamijenili uloge, opet je Murray dominirao. Sa dva breaka vrlo brzo je stigao do velikih 5-0. Roddick se morao pomiriti sa porazom.