Murray 'preživio' Kohlschreibera

Teška pobjeda Britanca

Teže nego što se očekivalo Andy Murray je izborio plasman u polufinale turnira u Dubaiju.

Prvi reket svijeta bio je na ivici poraza u duelu sa njemačkim teniserom Philippom Kohlschreiberom, ali je uspio da spasi nekoliko meč lopti i na kraju dođe do trijumfa u tri seta (6:7, 7:6, 6:1).

Kohlschreiber je slavio u taj-brejku prvog seta rezultatom 7:4, a u drugoj dionici propustio je čak sedam meč lopti.

Murray je prethodno imao servis prvi vodstvu od 5:4, međutim, nije uspio mirno da privede set kraju. Odluka je pala u taj-brejku, a Britanac je uspio da se vrati iz gotovo bezizlazne situacije i ovaj dio igre dobije rezultatom 20:18.

U odlučujućem setu Murray je Kohlschreiberu prepustio samo jedan gem.

Murray će u polufinalu igrati protiv pobjednika meča Evgeny Donskoy - Lucas Pouille.

Prvi polufinalni par čine Robin Haase i Fernando Verdasco.