Nadal i Davydenko u finalu
Roddick čestita Davydenku

M. Maksimović

Rafael Nadal i Nikolay Davydenko će igrati u finalu velikog ATP turnira u Miamiu. Nadal je bio bolji od Berdycha, Davydenko od Roddicka...

Nadal je u prvom polufinalu pobjedio Tomasa Berdycha u dva seta, 7-6(6), 6-2.  U prvom setu je Berdych vratio break, spasio je šest set lopti, ali nije izdržao, Nadal je uzeo set, 8-6 u tie breaku. Nakon 73 minute Berdych je pukao, drugi set je trajao tek 28 minuta, Nadal je do finala otišao sa dva breaka. Rafael Nadal je ponovo u finalu ovog turnira nakon 2005. godine, kada je ispustio 2-0 u setovima protiv Rogera Federera. U svojoj karijeri do sada Nadal je osvojio devet turnira iz Masters Serije.

Nikolay Davydenko je također u dva seta savladao Andy Roddicka, 7-6 (5), 6-2. Prvi set je otišao do tie breaka, jer su obojica sjajno servirala. Roddick je zabio 7 aseva, 14 winnersa, Davydenko 5 aseva, 18 winnersa. U tie breaku je Davydenko pogodio tri prava reterna, pa je i Roddick otišao stopama Tomasa Berdycha. U drugom setu je odmah na početku Davydenko napravio break i sve je bilo jasno. Roddick je u trećem setu tri puta izgubio svoj servis.  Ovom pobjedom Davydenko je izborio svoje 15. finale u karijeri, osvojio je 11 turnira, posljednji 2007. godine u Moskvi. Nakon što je osvojio Pariz prije dvije godine, ovo mu je definitivno najbolji rezultat karijere. Nadal i Davydenko su do sada igrali dva puta, Nadal je dobio oba meča.