Nadal u tri seta savladao sunarodnjaka Ferrera

ATP Monte Carlo

Rafael Nadal je u tri seta (6:4, 5:7, 6:2) savladao Davida Ferrera u četvrtfinalu Mastersa u Monte Carlu.

Nadal je, očekivano, imao dosta problema protiv svog sunarodnjaka u borbi za polufinale.

Dobio je meč nakon skoro tri sata borbe. U prvom setu je Nadal napravio dva brejka, u trećem i sedmom gemu, što mu je bilo dovoljno da povede iako je izgubio servis u osmom gemu.

Rafa pravi dva brejka na početku drugog seta i lako dolazi do 3:0, no Ferrer je potom oduzeo tri servisa Nadalu i uspio na kraju da izjednači u setovima.

Ferrer je prvi servirao u trećem setu, a Nadal odmah pravi brejk. Kod rezultata 4:2 Rafa je još jednom brejknuo Ferrera i stigao do pobjede.

Nadal će se za finale boriti protiv Tomaša Berdycha, dok u drugom polufinalu igraju Gael Monfils i Novak Đoković.