Nishikori bez problema u drugom kolu

I Verdasco u trećem kolu Roland Garrosa

E. Čaušević

Japanski teniser Kei Nishikori plasirao se u treće kolo Roland Garrosa.

Nishikori je danas u okviru drugog kola igrao protiv ruskog tenisera Andreyja Kuznetsova. Japanac je bez većih problema stigao do pobjede sa 3:0 u setovim. Prvi set Nishikori je riješio za 34 minute sa 6:3.

Isti rezultat bio je i u drugom, te trećem setu ovog meča, te je japanski teniser za nešto manje od dva sata izborio plasman u treće kolo turnira u Parizu.

Pobjedu je danas upisao i Fernando Verdasco koji je sa 3:0 savladao hrvatskog tenisera Ivana Dodiga. Španac je slavio sa 6:2, 6:1, 6:3.