Novak s pola snage protiv Ramosa, Troicki izbacio Kližana

Masters Monte Carlo, 2. kolo

Prvi teniser svijeta Novak Đoković lagano je savladao Alberta Ramosa u 2. kolu ATP Mastersa u Monte Carlu.

Srbijanski teniser je s 2:0, po setovima 6:1 i 6:4 savladao Španca, koji jednostavno nije imao šanse protiv raspoloženog Novaka.

Žestoko je Novak krenuo u meč. Poveo je s 4:0, a Ramosu je u prvom setu prepustio samo jedan gem i to je Španac napravio break u petom gemu. Ipak, Novak je lagano priveo set kraju za 6:1.

Nešto jači otpor Ramos pruža u drugom setu. Ključni trenutak drugog seta dogodio se u sedmom gemu kada Novak pravi break, te sigurnom igrom do kraja osvaja set sa 6:4 za sigurnu pobjedu od 2:0.

Dalje ide i drugi teniser iz Srbije Viktor Troicki. On je s 2:1 po setovima savladao Slovaka Martina Kližana.

Favoriti su bez većih problema odradili mečeve drugog kola, a jedino iznenađenje je ispadanje Dominica Thiema od Lucasa Pouillea.