Đoković preko Berdycha do finala sa Federerom

Pobijedio u tri seta

Prvi teniser svijeta Novak Đoković je pobjedom protiv Tomasa Berdycha izborio plasman u finale ATP turnira u Dubaiju.

Rezultat je na kraju glasio 2:1 u setovima, nakon što je u prvom setu srbijanski teniser bio i više nego ubjedljiv. Za osvajanje istog su Đokoviću bile potrebne samo 24 minute, a protivniku nije prepustio niti jedan gem.

Berdych je zaigrao mnogo bolje u drugom setu u kojem je trijumfovao sa 7:5. Odluka o pobjedniku i pitanje finaliste riješeno je u trećem setu u kojem je Đokoviću bio potreban jedan brejk. Bilo je 6:4, a ključan je bio peti gem kada je svjetski broj jedan ostvario veliku prednost.

U finalu Dubaija ljubitelje tenisa očekuje još jedan klasik, budući da će se Đoković sastati sa Federerom.