Poraz Šetkića u maratonskom meču

ATP Challenger u italijanskom Ortiseiju

Dž. Mrakić

Bosanskohercegovački teniser Aldin Šetkić nije se uspio plasirati u polufinale ATP Challengera u italijanskom Ortiseiju.

U dosta izjednačenom meču koji je trajao nešto više od tri sata pobjedu je odnio 182. teniser na ATP listi, Srbijanac Laslo Đere.

Sva tri seta obilježili su breakovi s obje strane, stoga je svaki set odlučen nakon tie-breaka.

U prvom je slavio Đere rezultatom 10:8, drugi je otišao na stranu našeg tenisera 7:4, dok je u odlučujućem setu snalažljiviji bio srpski teniser s visokih 7:2.

Dvadesetogodišnji Đere će u polufinalu 64.000 eura vrijednog turnira igrati s pobjednikom meča Berankis – Bašić.