Prošli dalje Đoković, Roddick, Verdasco...
Fernando Verdasco

M. Maksimović

Drugog dana turnira u Torontu na terene je izašlo samo četvero nositelja. Svi su uspješno odradili
svoj posao, Andy Roddick i Novak Đoković su među prvima izborili treće kolo.

Novak Đoković koji brani naslov u Torontu, u drugom kolu je savladao domaćeg igrača Franka Dancevica 6-4, 6-4. Meč je trajao jedan sat i 17 minuta, a Đoković je od pet break prilika iskoristio tri, dok je Dancevic od tri tek jednu pretvorio u break.

Andy Roddick je na terenu skoro proveo dva sata, tačnije sat i 50 minuta jer je Nicolas Mahut uzeo drugi set u tie breaku.Od mečeva prvog kola svakako treba izdvojiti pobjede 13 i 16. nositelja. Pobjednik Umaga Fernando Verdasco se tražio protiv Tomas Bellucia, ali je na kraju slavio u tri seta 1-6, 6-3, 6-2. Tomas Berdych je bio daleko sigurniji protiv Jarkka Nieminena 6-3, 6-1.